Jak rychle zhubnout


Člověk sám se sebou i svým tělem nebude nikdy spokojený a s věkem to bude horší a horší. Na druhou stranu je to možná posun k tomu, začít se o sebe trochu starat a posouvat své hranice dopředu. Možná jedete za týden na dovolenou k moři nebo máte rodinou oslavu, na kterém byste chtěli vypadat co nejlépe. Prázdninové kila se však usadili na těch nejméně vhodných místech a vám se stále nedaří se jich zbavit. Vysvětlíme vám, jak tělo funguje a poradíme vám triky, díky nimž se vám podaří zhubnout zcela určitě!

Jak rychle lze hubnout?

V první řadě je třeba si uvědomit, že drtivá většina dietologů nedoporučuje dietu/hladovkvu, díky které ztratíte více než jedno až jeden a půl kila za týden. Taková dieta nemůže být zdravá. Raději hubněte o trošku pomaleji, ale s ohledem na své tělo.

Pro efektivní hubnutí je velmi důležitý poměr příjem energie - výdej energie. Je zcela samozřejmé, že pokud chcete zhubnout, výdej musí být větší než příjem. Na výběr máte tři možnosti:

 • začít cvičit a zvýšit pohyb
 • omezit kalorická jídla a začít méně jíst
 • zkombinovat obě metody do hromady
Třetí možnost je většinou ta nejlepší. Pamatujte, že pokud během týdne každý den vydáte o 500 kalorií více než přijmete, zhubnete o půl kila až kilo za týden.


Příliš málo kalorií je na škodu
Dietologové a výživový specialisté se většinou shodují na tom, že při žádné dietě není vhodné přijímat méně než 1200 kalorií (ženy) a 1800 kalorií (muži). V takovém případě se totiž začne zpomalovat metabolismus a organismus se pro snížený příjem dostává do stresu. Důsledkem může být zmenšování svalů. ,, Dodávat tělu málo kalorií je to nejhorší, co člověk může udělat. Ztrácíte tuk, ale i svaly, které jsou při hubnutí důležité.

Cvičená podpoří hubnutí
Ideálně je pro shazování kil kardio cvičení, které dokáže odbourat nejvíce kalorií. Kromě toho se můžete několik hodin týdně věnovat i silovému tréninku. Lépe řečeno... na odbourání tuku je podle zkušeností nejlepší cvičení, během kterého se celou hodinu člověk potí. Volte aerobic, běh, kardio přístroje v posilovně a podobně. Chcete-li ještě zvýšit efekt cvičení, dejte si před ním L-carnitin, který zvýší kalorickou spotřebu během cvičení. Pokud se alespoň ze začátku necítíte na hodinové cvičení, můžete vyzkoušet intervalový trénink, během kterého se rychlé pasáže střídají s pomalejšími. oddychovými.

Další rady a tipy
...Odborník za shazování kil doporučuje několik dalších doplňujících tipů:

 • Jezte hodně zeleniny. Zaplníte žaludek a pocit hladu vás bude trápit méně.
 • Vyhýbejte se soli. Tělo přestane zadržovat vodu a vy díky tomu můžete zhubnout další kilo.
 • Pijte množství čisté vody (bez bublinek).
 • Vykažte ze svého domu zásoby - tak sladkosti jako slané kalorické pochoutky.
 • Jezte zásadně z talíře u stolu. Budete mít mnohem lepší přehled, co všechno za den sníte.
 • Snažte se najít si zábavu a zaměstnat se - pojídání vás bude pokoušet méně.
 • Nepřeskakujte jídla. Dostaňte se do jídelní rutiny a tu dodržujte.
 • Dopřejte si čaj na urychlení metabolismu - pu-erh či zelený čaj.

Doprava ZDARMA

Při nákupu alespoň za 2 000Kč získáte dopravu zdarma u PPL, České pošty a GLS.

Výběr z domova

Vybírejte dárky z pohodlí z tepla vašeho domova. Díky bankovnictví nemusíte hnout ani prstem a do 3 dnů máte hračky doma.

Vrácení zboží do 14 dnů

Nefunguje dárek tak, jak jsme popsali či vám zboží nevyhovuje? Neponičené ozkoušené ho můžete vrátit do 14 dnů.