Kloubní výživa


Obchody nabízejí sportovcům nepřeberné množství kloubní výživy. Kdo se v tom má ale vyznat? Obsahují nejrůznější složky, někdy samostatně někdy v kombinacích. Tímto článkem chceme o nich informovat a přispět k lepší orientaci při výběru některého z doplňků stravy z této skupiny. Tyto doplňky chrání klouby, vyživují a pomáhají udržovat vaziva a klouby v dobrém stavu.

Kolagen
Je součástí chrupavky, tvoří až jejich 40 %. Kolagen je nejdůležitější bílkovina lidského těla. Kromě toho, že je obsažena v pojivu a vazivu, pomáhá oddalovat stárnutí pokožky a současně ji zpevňuje, vyhlazuje vrásky nebo pomáhá zlepšovat pevnost vlasů a kloubů. Kolagen můžeme najít například v přípravcích Colafit či Pěnový kolagen Bioragel.

Chondroitin sulfát
Tento polysacharid je doporučován jako doplněk léčby při osteoartróze, což je degenerativní zánětlivé onemocnění kostních kloubu.

  • Chondroitin sulfát rovněž pomáhá u osob s oslabenou chrupavkou, které pravidelně cvičí.
  • Jeho důležitou vlastností je schopnost vázat vodu a tím zabezpečuje elastické a mechanické vlastnosti chrupavky.
  • Při dlouhodobém užívání, alespoň 2 měsíce má příznivé účinky při bolesti a zánětu u artrózy kloubů. Po vysazení účinek určitou dobu přetrvá.
  • Chondroitin sulfát se vyskytuje v přípravcích Arthromedicus Complex, Artrin, Shark Cartilage, Celadrin a další.

Glukosamin sulfát
Další z častých komponent přípravků kloubní výživy je molekula obsahující glukózu, která je ve vysokých koncentracích obsažených obsažena v kloubech a vazivu, kde ji náš organismus potřebuje k vytváření molekul nutných k opravám a udržování chrupavky.

  • Glukosamin sulfát pomáhá zmírňovat bolest, ztuhlost a otoky kloubů a dalších kloubů zasažených artrózou, event. dalšími nemocemi.
  • Stejně, jako u chondroitin sulfátu je doporučován u osteoartrózy.
  • Glukosamin sulfát lze najít v přípravcích Arthrona, Barny´s Triple blend či Glucosamine Star.

MSM (methylsulfonylmethan)
Odborně správně dimethylsulfon. MSM je organická sloučenina síry, často spojována s Lignisulem. U této látky se uvádějí pozitivní účinky protizánětlivé u osteoartrózy nebo revmatoidní artritidy.

  • Pomáhá tlumit bolestivost a otoky kloubů.
  • Lignisul je patentově chráněný název pro čistou formu dimethylsulfátu, pojmenovanou podle přírodní látky ligninu izolovaného z lýka borovic.
  • V doplňcích stravy můžeme např. MSM najít v přípravcích Pro klouby Trio, Flex Code sirup či Joint Activity.

Doprava ZDARMA

Při nákupu alespoň za 2 000Kč získáte dopravu zdarma u PPL, České pošty a GLS.

Výběr z domova

Vybírejte dárky z pohodlí z tepla vašeho domova. Díky bankovnictví nemusíte hnout ani prstem a do 3 dnů máte hračky doma.

Vrácení zboží do 14 dnů

Nefunguje dárek tak, jak jsme popsali či vám zboží nevyhovuje? Neponičené ozkoušené ho můžete vrátit do 14 dnů.