Rukola podporuje imunitu


Jako malý jsem si myslel, že mě chtějí ve školní jídelně otrávit listem pampelišky... Máte rádi rukolu? Tato bylina z čeledi brukvovitých, se vyznačuje specifickou ostrou oříškovou chutí. V restauracích jste se s ní už určitě setkali a nebude pro vás ničím novým. Rukola sama o sobě i bez dalších zvláštních ingrediencí dodá našim jídlům opravdu šmrnc.

Kde se vzala, tu se vzala...
Původní název této zdravé bylinky je „rucola“ a do našich končin se dostala z jihu, respektive z Apeninského poloostrova – Itálie. Časem její využití postupovalo do řecké nebo třeba francouzské kuchyně a její charakteristická štiplavá chuť tak zdobí nejen pizzy, ale i jiné pokrmy středomořské kuchyně.

Jak vypadá a kde ji sehnat?
Rukola připomíná podlouhlé listy pampelišky a u nás jí můžete sehnat především v supermarketech. Pokud ovšem chcete čerstvou, jednoduše si ji můžete celoročně pěstovat i sami doma! Na tácek s navlhčenou vatou si připravte semínka rukoly a pěstujeme ji na okně podobně jako třeba řeřichu.

Rukola a její účinky na zdraví
Nejenže má Rukola specifickou chuť, ale také výborně chutná a co je hlavní je i zdraví prospěšná. Hlavní prospěšné složky pro naše tělo je zejména vitamín C a beta karoten.

  • detoxikuje krev a naše játra
  • působí jako prevence před rakovinou
  • posiluje imunitní systém
  • odstraňuje plynatost
  • zvyšuje chuť k jídlu
  • prokazatelně pomáhá zahánět únavu

Rukola je vhodná bylinka při hubnutí. Tuto bylinku můžete konzumovat klidně i každý den, přidávat si ji můžete do všech jídel, kam (přidáváte salát nebo zelí) vám bude vyhovovat. Rukolu můžete použít do polévek, salátů, pomazánek, omáček, těstovin, masa, rýži, bramborám nebo jako surový doplněk na chléb s pomazánkou (jako pažitku).

Doprava ZDARMA

Při nákupu alespoň za 2 000Kč získáte dopravu zdarma u PPL, České pošty a GLS.

Výběr z domova

Vybírejte dárky z pohodlí z tepla vašeho domova. Díky bankovnictví nemusíte hnout ani prstem a do 3 dnů máte hračky doma.

Vrácení zboží do 14 dnů

Nefunguje dárek tak, jak jsme popsali či vám zboží nevyhovuje? Neponičené ozkoušené ho můžete vrátit do 14 dnů.